Centrum Okulistyczne ArtLife
Laserowa korekcja wzroku
- innowacyjne technologie
- wyposażenie nowej generacji
- bezbolesna korekcja wzroku i rekonwalescencja
Posiadamy urządzenia okulistyczne wysokiej jakości, co pozwala na osiągniecie najlepszych oraz precyzyjnych wyników korekcji wzroku oraz badań okulistycznych.
Najnowszy system lasera ekscymerowego WaveLight® jest dalszym rozwinięciem sprawdzonej technologii lasera ekscymerowego ALLEGRETTO WAVE®, łączącym wiele nowych funkcji dla wykonywania szybkich, bezpiecznych i precyzyjnych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Stacjonarny laser WaveLight® EX500 jest obecnie najszybszym na świecie laserem ekscymerowym stosowanym w chirurgii refrakcyjnej w leczeniu wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. PerfectPuls Technology zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia.
Wyjątkowość systemu polega na połączeniu zaawansowanej technologii, obejmującej laser ekscymerowy z pionierską wysoką częstotliwością impulsów, galwanometrycznym skanerem do pozycjonowania plamki lasera i szybkim układem śledzenia gałki ocznej (eyetracker) do ustalania pozycji oka i kierunku wiązki laserowej.
Profil Gaussa w kształcie pojedynczych impulsów i średnica ablacji wynosząca w przybliżeniu 0,95 mm (0,68 mm FWHM - Full Width at Half Maximum) gwarantują pożądany kontur i minimalizują nieregularności powierzchni podczas ablacji. Zaletą małej średnicy plamki jest fakt, że system laserowy WaveLight® EX500 wymaga minimalnej energii impulsu. Rezultatem jest kompaktowe źródło wiązki lasera ekscymerowego z minimalną objętością i minimalne zużycie gazu. Ponieważ laser ekscymerowy pracuje z wysoką częstotliwością powtarzania, powoduje to krótki czas trwania terapii. Zintegrowany układ śledzenia gałki ocznej zapewnia automatyczne centrowanie ablacji i śledzenie nawet nagłych ruchów oka.
Zwiększona wydajność przez algorytm systemu WaveLight® i szybsza głowica lasera powodują mniejsze odwodnienie rogówki w czasie leczenia, zmniejszenie wrażliwości na ruchy pacjenta, większą wygodę zabiegu dla pacjenta i zoptymalizowane rezultaty. Dzięki WaveLight® EX500 korzystamy z systemu laserowego z maksymalną kontrolą i bezpieczeństwem, co gwarantuje dużą satysfakcję pacjentów.
* zależnie od strefy optycznej
Przy zastosowaniu lasera WaveLight® EX500 operator jest w stanie przeprowadzać procedury zabiegowe w sposób bezpieczny oraz przewidywalny, oferując pacjentowi wysoki komfort i zadowolenie.
Najnowsze i najbezpieczniejsze metody korekcji wzroku nie byłyby możliwe bez jeszcze jednego, wysoce specjalistycznego urządzenia. Do przeprowadzenia metod: LASIK, SBK LASIK i EPI-LASIK niezbędny jest mikrokeratom, dzięki któremu przygotowane zostaje pole pod działanie lasera. Aby móc zmieniać kształt rogówki laser musi dotrzeć do głębszych jej warstw. Umożliwia to właśnie mikrokeratom, składający się z konsoli sterującej oraz odpowiednich dla poszczególnych metod głowic (One Use-Plus 130, One Use-Plus SBK, Epi-K).
Precyzja działania lasera jest najistotniejszym aspektem dokładności wykonania korekcji, natomiast mikrokeratom odpowiada za większość korzyści związanych z przebiegiem zabiegu, jak również czasem i jakością rekonwalescencji pozabiegowej.
Bezpieczeństwo zabiegu jest głównie zależne od najwyższej jakości mikrokeratomu. Zaletą systemu firmy MORIA, którego używamy w ArtLife, jest udokumentowane bezpieczeństwo stosowania. Wskazują na to doniesienia kliniczne, jak również dopuszczenie do stosowania na rynku amerykańskim przez FDA, dopuszczenie do stosowania w UE poprzez certyfikat CE oraz dopuszczenie do stosowania we Francji, gdzie wymagany jest dodatkowo certyfikat medyczny dokumentujący zalety w stosunku do dotychczas stosowanych metod.
Podczas badań okulistycznych wykorzystujemy wyłącznie renomowany, sprawdzony sprzęt specjalistyczny.
Komputerowa topografia rogówki (mapa). Analiza obrazu współśrodkowych, czarnobiałych okręgów odbitych od powierzchni rogówki. Aparat oblicza promień krzywizny i siłę łamiącą rogówki w poszczególnych jej punktach oraz przedstawia je za pomocą map barwnych lub wartości liczbowych. Badanie to jest niezbędne przed planowanym zabiegiem rogówkowej chirurgii refrakcyjnej.
Przyrząd diagnostyczny WaveLight Oculyzer zapewnia bezkontaktowy pomiar i analizę całego odcinka przedniego oka. Pomiary są przeprowadzane od przedniej powierzchni rogówki do tylnej powierzchni soczewki. Wbudowana obrotowa kamera wykonuje do 50 zdjęć podczas pomiaru i zapisuje obrazy zapewniając dane o wysokiej rozdzielczości i pozwalając na trójwymiarową analizę.
Oprogramowanie pozwala na różnorodne analizy i przetwarzanie danych:
Komputerowe badanie wady wzroku (refraktometria) oraz pomiar promienia krzywizny rogówki (keratometria).
Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego:
Nowoczesna technologia umożliwia użycie delikatnego podmuchu powietrza, przy którym dyskomfort pacjenta zredukowany jest do minimum.
Badanie grubości rogówki (pachymetria ultradźwiękowa): niezbędne przed zabiegiem rogówkowej chirurgii refrakcyjnej oraz pomocne przy określeniu rzeczywistego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadkach rogówki grubej lub cienkiej.